Wykradł 250 tys. zł oferując swoje koparki kryptowalut

Wiele osób uważa, że inwestycja w cyfrowe aktywa daje możliwość szybkiego powiększenia portfela. Wskazuje, to że wiele osób traktuje to jako źródło dochodu, jednak znajdą się i tacy, którzy zarobią na uczciwości innych. Wraz z rozwojem sposobów na oszustwo, Wydział do Walki z Cyberprzedsiębiorczością ma nie lada wyzwanie.

Znajdują się jednak łatwe do złapania perełki, do których należy jeden 37 latek, którego ujęła Policja w Poznaniu. Mężczyzna składał propozycję najmu swoich urządzeń o dużej mocy obliczeniowej swoim przyszłym klientom. Popierając się również na swoim niekwestionowanym doświadczeniu na portalach aukcyjnych, szczególnie obcokrajowcom.

100 zł w zamian za wypłatę 365 w skali roku

Inwestycja 100 zł w zamian za złotówkę dziennie skusiła nie jedną osobę, która stała się ofiarą oszusta. Dla zachowania pozorów oraz ustabilizowania swojej sytuacji 37-latek wypłacał terminowo wszystkie obiecane pieniądze. Do czasu ich wstrzymania. Udało mu się wpłynąć na klientów pochlebnymi opiniami, zebranymi przez krótki czas rzetelnych działań. W momencie zawieszenia wypłat, do głosu doszedł kolejne fałsz, który na chwilę wstrzymał narastające wątpliwości. Kłopot z wypłatą środków, tłumaczył problemem logistycznym. Po czasie klienci zaczęli zgłaszać się na policję.

Kara za oszustwo – ile wynosi?

Za 37 latkiem, którego złapano 29 września, na wymiar kary będzie miała również jego przeszłość. Mężczyzna kilkukrotnie dokonywał pokrewnych oszustw. Materiał dowodowy zgromadzony przez Poznańską policję jest szeroki. Dotyczy kilkudziesięciu ofiar, dzięki którym złapany wzbogacił się o 250 tysięcy złotych. Ujęty przyznał się do winy za usłyszane zarzuty. Za popełnienie tego oszustwa, winnemu grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Bitcoin – ku przestrodze

Inwestowanie może przynieść wiele korzyści takich jak szybki zarobek, należy jednak pamiętać, że podjęcie decyzji o inwestowaniu powinno być przemyślane. Przeanalizowanie odpowiedniego planu działania oraz poświęcenie czasu na zagłębienie się w tę branżę staje się być koniecznością. Wiele oszustów czeka na potknięcie, a w większości straconych pieniędzy nie da się odzyskać.

Sprawdź również:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

W jaki sposób zarabiać więcej na giełdach na kryptowalut?

Next Post

eToro – Opinie Recenzja brokera – Rejestracja warto?

Related Posts