Uniswap w sklepie Google Play, czyli złodziej kradnący setki dolarów

Uniswap jest bez wątpienia fałszywą aplikacją w sklepie Google Play. Tak przynajmniej głośno się o niej zrobiło. Pierwsze ofiary tego internetowego złodzieja podzieliło się swoimi historiami, w których stracili oni nawet kwoty rzędu tysięcy dolarów.

Swoim zdaniem na ten temat podzielił się Alex Saunders, czyli założyciel Nuggets News. Według niego aplikacja Uniswap dostępna w popularnym sklepie Google Play jest jak najbardziej fałszywa. Co ważne, w momencie doniesień i szerokiego społecznego poruszenia, aplikacja nadal jest dostępna do pobrania. Alex Saunders podzielił się również informacją, że jedna z ofiar aplikacji straciła nawet 20 tysięcy dolarów. Ponoć złośliwy program prosi o prywatne klucze.

Uniswap Copycat, czyli wielkie oszustwo

Niech pozytywne opinie w sklepie Google Play na temat złośliwej aplikacji nie mylą. Są one zmanipulowane przez programistę.

Przez trudność ze zgłoszeniem podejrzenia fałszywej aplikacji Google nie jest w stanie dowiedzieć się, które aplikacje są zgłaszane przez użytkowników.

Takie sytuacje przyczyniają się do niechęci nowych użytkowników do korzystania z kryptowalut.

Niestety takiego typu oprogramowania jest więcej. Między innymi rosyjska domena BeInCrypto zgłaszana niedawno podobną aplikację.

Sposób atakowania

Takie marki, jak Google czy Facebook, są miejscami, w których prowadzone są ogromne oszustwa. Dowodem na to jest aplikacja Uniswep albo afera reklamowa na Facebooku z 2019 roku.

Podobnie sprawa się miała z producentem portfeli sprzętowych Ledger. Wszyscy korzystający z portfela Ledger mogą otrzymywać wiadomości e-mailowe o możliwej kradzieży aktywów kryptograficznych. Ci, którzy to sprawdzali, mogli spodziewać się pustych urządzeń. Firma nie udzieliła następnie żadnego wsparcia. Portfele sprzętowo nie należą do najbezpieczniejszych form dla aktywów kryptograficznych.

CipherTrace w swoim raporcie podała, że w ostatnim roku oszustwa kryptograficzne zmniejszyły swoją liczbę. Inaczej jest jednak z oszustwami finansowymi, które zwiększyły swoją liczbę. Z raportu można dowiedzieć się o 100 milionach dolarów skradzionych w 2020 roku – chodzi o protokoły DeFi.

Sprawdź również:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Raper Logic to kolejny celebryta, który zainwestował pieniądze w Bitcoina

Next Post

TOP 5 instytucjonalnych inwestorów w Bitcoina