TOP 5 instytucjonalnych inwestorów w Bitcoina

Cena Bitcoina przebiła właśnie poziom wynoszący 18 500 dolarów i w złotówkach ATH. Za jedną monetę zapłacić musimy siedemdziesiąt tysięcy złotych. Na rynku bez wątpienia ma miejsce hossa, a na to wpływ miały między innymi inwestycje instytucjonalnych inwestorów. Poznajmy ich.

Grayscale

Jest to jedna ze znanych najbardziej firm kryptowalutowych w tejże branży. Zyskała swoją sławę głównie za sprawą sporych inwestycji właśnie w kryptowaluty. Spółka ta prowadzi kilka funduszy, przy pośrednictwie których inwestorzy akredytowani mogą kupić ekspozycję na przeróżne aktywa cyfrowe.

CoinShares

Drugim wśród instytucjonalnych inwestorów jest CoinShares Group. Ta firma była w zasadzie pierwszą firmą, która wprowadziła ETP bitcoinowe. Firma ta oferuje dwa produkty inwestycyjne globalne, które są oparte o Bitcoina oraz Ethereum.

Microstrategy

Microstrategy jest z kolei spółką publiczną, o której jest bardzo głośno ostatnio w mediach kryptowalutowych. Szum wokół tejże firmy, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania mobilnego jest spowodowany zakupami BTC za dokładnie 425 miliony dolarów.

Microstrategy zrobiło początkowo zakupy na 250 milionów dolarów. Jednak miesiąc później firma ogłosiła kolejną bardzo znaczącą inwestycję w kwocie 175 milionów. Inwestycje były częścią strategii dwukierunkowej alokacji kapitału. Wówczas firma kupiła nie tylko same kryptowaluty, ale zainwestowała drugie tyle w akcje.

Digital Galaxy Holding

Kolejny w rankingu jest bank kryptowalutowy, który został stworzony przez Mike’a Novogratza w styczniu w roku 2018. Spółka ma w swoim posiadaniu 16 651 BTC, które są obecnie warte 310 milionów dolarów.

3iQ The Bitcoin Fund

Z kolei 3iQ jest kanadyjskim funduszem inwestycyjnym, który w zarządzaniu swoim posiada 8295 BTC, które są wartości 197 milionów dolarów. Jednak po długiej walce z regulatorami, w kwietniu bieżącego roku jego funduszowi w BTC udało się w końcu wejść na giełdę w Toronto (TSX).

Sprawdź również:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Uniswap w sklepie Google Play, czyli złodziej kradnący setki dolarów

Next Post

Jakie są prognozy kursów BTC grudzień 2020?