SQUID się okazał być scamem. Twórcy przeprowadzili – rug pull

Dopiero co publikowaliśmy artykuł dotyczący projektu Squid Game. Teraz się okazuje, że był to jedynie scam, a jego twórcy zrobili tak zwany “rug pull”.

Cena SQUID spada i to o 99,99 procent

Według CoinMarketCup, cena SQUID dzisiaj spadła o 99,99 procent. Kurs kryptowaluty zanurkował z ponad 2800 tysięcy dolarów do 0,005 USD w jednej świecy czerwonej. Okazało się tym samym, że doszło do tego, co uważało wielu za nieuniknione. Co takiego? Twórcy projektu wyciągnęli płynność, a więc przeprowadzili tak zwany rug pll.

Rug pull oznacza, że ludzie, którzy stoją za projektem – zazwyczaj zespół deweloperów – używają w kodzie backdoora, który pozwala im usunąć płynność oraz także wyprowadzić zyski. Jednak nie jest to nic niespodziewanego. Już w artykule wczorajszym zwróciliśmy uwagę na ostrzegawcze. Sama cena tokena SQUID bowiem sprawiała, że cały biznesowy model stał się bezsensowny całkowicie.

Co więcej, sam CoinMarketCap zamieścił baner, który ostrzegał o bardzo wysokim ryzyku inwestowania w ten token konkretny. Powiedziano, że otrzymali wiele raportów, że użytkownicy nie są w stanie tego tokena sprzedać na Pancakeswap. Poprosili o dołożenie staranności należytej oraz zachowanie ostrożności podczas handli. Tenże projekt, chociaż inspirowany wyraźnie był serialem o tej samej nazwie, raczej nie jest powiązany z IP oficjalnym.

W momencie, gdy powstawał ten tekst nie działa również strona projektu. Warto również zauważyć, że na rynku także istnieją co najmniej dwa inne tokeny pod symbolem SQUID i wydają się one sobie radzić bardzo dobrze.

Zawsze powinniśmy zachować ostrożność

Niezależnie od tego, co się stało z Squid Game, powinna to być flaga czerwona dla wszystkim inwestorów. Sytuacja bowiem przypomina o tym, aby się nie poddawać euforii i przed każdą z inwestycji przeprowadzić swój własny oraz solidny research. Inwestycje w kryptowaluty pozwalają nam zarabiać bardzo duże pieniądze. Jednak w sytuacji, gdy projekt się okaże scamem, inwestorzy narażeni są na utratę wszystko swoich pieniędzy.

Sprawdź również:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Bitcoin Time

Bitcoin Time Czy Warto? Opinie

Next Post
Bitcoin Time

Bitcoin Power Czy Warto? Opinie

Related Posts