PayPal i plan dotyczący kryptowalut na rok 2021

Wraz z opublikowaniem najświeższych wyników finansowych, gigant PayPal podzielił się podczas konferencji prasowej swoimi planami, które mają ścisły związek z rynkiem kryptowalut.

Choć PayPal już w minionym roku aktywnie działa na rynku kryptowalut, to jednak zamiary firmy wykraczają znacznie poza obecny zakres aktywności na tym rynku.

Plany ujawnione podczas konferencji prasowej

Zgodnie z zapowiedziami dyrektora finansowego, cały świat, a w tym i PayPal powinien w najbliższej przyszłości skupić swoją działalność w oparciu o innowacyjny system walut cyfrowych. Zgodnie ze słowami Daniel Schulmana, obecny system finansowy ma już lata świetności za sobą.

Coraz większa świadomość użytkowników pieniądza, ich potrzeby i preferencje skupiają się na natychmiastowych płatnościach, które są całkowicie bezpieczne i pozbawione wysokich opłat transakcyjnych.

Choć na ten moment integracja finansów ze światem cyfrowym jest domeną osób zamożnych, ambicją PayPal jest umożliwienie komfortu korzystania z innowacyjnych rozwiązań wszystkim chętnym, bez względu na zasobność portfela.

Paypal inwestuje w departament zajmujący się kryptowalutami i blockchain

W ramach usprawnień, jedną z pierwszych rzeczy, jakie PayPal ma zamiar wdrożyć, to umożliwienie korzystania z salda środków dostępnych  w kryptowalutach, w celu wykorzystania ich do realizowania zakupów. Takie międzynarodowy rynek cyfrowych płatności może być uruchomiony już w 2021 roku, co będzie stanowiło poważny krok naprzód w procesie wejścia firmy w rynek walut cyfrowych.

Co więcej, ambicją firmy PayPal jest zintegrowanie walut cyfrowych banków centralnych, jeśli okażą się ona trafioną inwestycją. Jak wiadomo, już teraz kilka państw bardzo poważny sposób podchodzi do koncepcji stworzenia własnej krajowej kryptowaluty, która choćby w małym stopniu mogła zastąpić tradycyjne formy płatności.

Firma PayPal, jak wcześniej wspomniano, rozpoczęła swoją przygodę z kryptowalutami minionej jesieni, kiedy to stała się partnerem biznesowym start-upu o nazwie Paxos.

Sprawdź również:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Dyrektor generalny PayPal o swoim podejściu do Bitcoina

Next Post

Bitcoin Millionaire Czy Warto? Opinie