PancakeSwap Opinie - czym jest i jak na nim zarabiać? Rejestracja

PancakeSwap Opinie – czym jest i jak na nim zarabiać?

PancakeSwap to rodzaj zdecentralizowanej giełdy, opartej na BSC (Binance Smart Chain), oferującej użytkownikom wiele możliwości pomnożenia posiadanego kapitału. Nasz artykuł to krótki instruktaż, który pokazuje różne sposoby na osiągnięcie dzięki niej satysfakcjonujących zysków.

Czym jest PancakeSwap?

PancakeSwap to zdecentralizowana giełda kryptowalut (DEX), uruchomiona we wrześniu 2020 roku, wykorzystująca zautomatyzowane pule płynności. Platforma ta używa tokena o nazwie CAKE i pozwala na wykonywanie transakcji znacznie szybciej i taniej niż konkurencja, taka jak Ethereum.

Model działania jest prosty: użytkownik może zarabiać na wymianie tokenów lub dostarczaniu płynności na rynki. Automatycznie animatorzy rynku pożyczają od użytkowników ich aktywa cyfrowe, by wypełnić pulę płynności, wydając im za to tokeny płynności. Zapłatą za takie działanie (stakowanie tokenów płynnośc) jest dodatkowa pula tych środków.

Na PancakeSwap możliwe jest zarówno zwykłe stakowanie, jak i dostarczanie płynności w poszczególnych parach walutowych. Można oczywiście również wymieniać tokeny. Nowością dla wielu użytkowników tej giełdy może być natomiast rynek predykcji i loteria.

PanckaeSwap i jego zalety

PacakeSwap pozwala zarabiać przede wszystkim dzięki użyciu swojego własnego tokena o nazwie CAKE. Pozwala on osiągać zyski z dostarczania płynności w parach walutowych lub ze zwykłego stakingu w pulach o nazwie SYRUP. Nagrodą za to są kolejne tokeny CAKE.

Zdecydowaną zaletą tej giełdy są przy tym znacząco niższe niż w konkurencyjnych projektach opłaty, związane z prowadzonymi transakcjami. Sam proces wymiany przebiega też znacznie szybciej.

PancakeSwap zapewnia również znacznie wyższy poziom anonimowości użytkownika, nie wymaga bowiem na przykład przesyłania skanów dowodu tożsamości. Równocześnie giełda dba o bezpieczeństwo – zapewnić mają je systemy, takie jak  Security Oracle, CertiK Shield, DeepSEA czy The CertiK Virtual Machine.

Zasady handlu na PancakeSwap

Tokeny CAKE można kupić zarówno na PancakeSwap (większość obrotu odbywa się właśnie na tym rynku), jak i na Binance. Po zakupie wystarczy dodać je do odpowiednich portfeli oraz puli płynności lub puli SYRUP.

Opłata transakcyjna na platformie wynosi 0,2%, z czego zdecydowaną większość (0,17%) otrzymują dostawcy płynności. PancakeSwap obsługuje wiele popularnych portfeli – wśród nich między innymi Trust Wallet,  Binance Smart Wallet czy MetaMask.

Jak zdobyć tokeny CAKE i zarabiać na ich stakingu?

Tokeny CAKE można oczywiście kupić, jednak w ich posiadanie można wejść również dzięki dostarczaniu płynności lub stakowaniu. Nagroda za blok wynosi 22 CAKE. 10 tokenów z tej puli trafia do posiadaczy, pozostałe 12 CAKE – do tzw. yield farmerów.

Pierwszym krokiem w kierunku osiągania dochodów ze stakowania CAKE musi być ich nabycie (na przykład na Binance) i przelanie do jednego z portfeli, obsługiwanych przez PancakeSwap. Po podłączeniu portfela do tej giełdy przechodzimy do zakładki “Pools” w bocznym panelu i wybieramy odpowiednią pulę SYRUP, klikając “Unlock Wallet”. Środki można dodać klikając “+”.

Korzystanie z PancakeSwap

Korzystanie z giełdy jest niezwykle proste, jednak wiele funkcji zaczyna działać dopiero po podłączeniu portfela. Po wykonaniu tej czynności można uzyskać dostęp do wszystkich opcji.

 Dodawanie płynności

Pierwszym etapem działań powinno być dostarczenie płynności, aby zdobyć tokeny LP.

  • Aby tego dokonać należy wejść w zakładkę “Trade”, rozwinąć menu i wybrać “Liquidity”.
  • Po kliknięciu “Add Liquidity” należy wybrać parę tokenów, dla której chcemy zostać dostawcą płynności.

Specyfika transakcji tego typu może powodować zjawisko tzw. nietrwałej straty. Z tego powodu część ekspertów za zdecydowanie lepszy sposób zarobkowania uważa farming.

Farming na PancakeSwap

Zyski z farmingu mogą być naprawdę wysokie, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi produktami finansowymi.

  • Aby zacząć zarobkowanie w ten sposób należy przejść do zakładki “Farms” i wybrać pulę, odpowiadającą posiadanym tokenom płynności i zatwierdzić operację w swoim portfelu.

Wyświetli on dane transakcji oraz okienko, które umożliwi jej zatwierdzenie. Należy jeszcze tylko wybrać ilość tokenów, które mają zarabiać w ten sposób. Efekty swoich inwestycji można odebrać w każdej chwili, klikając “Harvest”. Nagrody wypłacane są w tokenach CAKE, jednak można je w każdej chwili wymienić, korzystając z funkcji handlu.

Loteria i inne nietypowe funkcje PancakeSwap

Każdy, kto jest posiadaczem co najmniej jednego CAKE, może brać udział w codziennych loteriach – tyle bowiem kosztuje jeden “los”. Loteria oparta jest na losowaniu ciągu czterech liczb. Aby otrzymać główną wygraną należy wykazać się posiadaniem zwycięskiej kombinacji, ustawionej przy tym w odpowiedniej kolejności. Nagrody przewidziano również za niższe ilości wylosowanych liczb.

Na PancakeSwap można również wygrać tokeny NFT – również w celu ich zdobycia należy zarejestrować się w konkursie. Nagroda przyznawana jest w drodze losowania.

Tokeny są również dystrybuowane do farmerów poprzez Initial Farm Offering (IFO). Dostęp do nich wymaga zaangażowania posiadanych już tokenów LP, daje jednak możliwość osiągnięcia niezwykle wysokiej stopy zwrotu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Post

Platforma pożyczkowa Celsus wstrzymuje wypłaty – początek kryzysu?

Next Post

Krach na kryptowalutach w 2022 r – Bitcoin kiedy kupić i sprzedać?