Top 4 Kraje z niskimi podatkami od kryptowalut, Bitcoin

British Bitcoin Profit

Jakie kraje są przyjazne kryptowalutom i tym samym mają najwyższe ulgi podatkowe? Z uwag na to, że kryptowalutowe regulacje stały się kwestią kluczową systemów finansowych wielu krajów, inwestorzy kryptowalutowi przenoszą chętnie swoje aktywa do takich państw, gdzie od kryptowalut nie ma podatku, czy też jest on niski.

Gdzie zapłacimy niski podatek od kryptowalut? Kraje, które są przydatne kryptowalutom

Top 1 Kraj Salwador

Salwador jest pierwszym krajem na świecie, który zdecydował się zakwalifikować Bitcoina jako prawny płatniczy środek. Salwador sobie stawia za cel przyciągnięcie inwestorów zagranicznych i ma dla nich liczne zwolnienia podatkowe. Państwo zwalania dochody z Bitcoinów z różnego rodzaju danin od kapitałowego zysku, czy też podatku dochodowego.

Świat cały czas czeka na to, jak sobie poradzi w Salwadorze system prawny. Jednak społeczność kryptowalutowa chwali ten kraj pod względem najlepszych krajów, które są wolne od kryptowalutowych podatków.

Top 2 Kraj Szwajcaria

Szwajcaria jest nazywana doliną kryptowalutową Europy i uważa się ją za centrum innowacji. Jeśli chodzi o samo opodatkowanie, to Szwajcaria postrzega wszelkie transakcje kryptowalutowe jako transakcje równie transakcjom fiat. Tym samym zwalnia je z podatkowego raportowania.

Inwestorzy kryptowalutowi wybierają ten kraj z uwagi na brak opodatkowania zysków, które pochodzą z handlu kryptowalutami. Zatem na liście państw przyjaznych kryptowalutom ten malutki kraj obowiązkowo musi się znaleźć. Spore kryptowalutowe fundacje także wybrały Szwajcarię jako swój dom, w tym Tezos, Ethereum oraz Stowarzyszenie Diem.

Jednak zyski z kryptowalutowego biznesu oraz profesjonalnego handlu podlegają dochodowemu opodatkowaniu, które się różni zależnie od regionu, oraz corocznemu majątkowemu podatkowi.

Top 3 Kraj Niemcy

Niemcy należą do państw, które są najbardziej przyjazne kryptowalutom. Są jednym z niewielu państw na świecie, w jakich nie ma żadnego podatku od kryptowalut.

W przeciwieństwie do Unii Europejskiej, Niemcy mają szczególne podejście do opodatkowania kryptoawalut i zachęcają wszystkich indywidualnych inwestorów do posiadania krypto. Jeśli aktywa przechowywane są przez ponad rok, to prawo zwalania Bitcoina oraz także inne kryptowaluty z podatku od kapitałowych zysków.

Jeśli fundusze są wymieniane na fiat, bądź też na inne kryptowaluty w ciągu pierwszego roku ich posiadania, jesteśmy nadal zwolnieni z płacenia podatku. Ale tylko wtedy, gdy nasz zysk jest poniżej 600 euro, a więc około 2500 złotych. Powyżej tego limitu, inwestorzy muszą swój dochód zgłosić do opodatkowania.

Firmy zgłaszać muszą oraz jednocześnie płacić dochodowe podatki od prawnych osób za zyski z kryptowalut. Działa to w taki sam sposób, jak ze wszystkimi innymi aktywami.

Top 4 Kraj Singapur

Singpaur jest znany jako jedna z najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Co więcej, jest to jedno z najlepszych miejsc dla biznesu. Naród ten jest w stu procentach pro kryptowalutowy i wydał cały szereg ustaw, które wspierają je. Dlatego też Singapur przyciąga nadal inwestorów oraz organizacje kryptowalutowe.

Singapur to hub fintech w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Musimy także na koniec dodać, że Singapur nie ma żadnego podatku od kapitałowych zysków. Kryptowalutowe fundusze osób fizycznych oraz firm nie podlegają opodatkowaniu. Ale firmy, które mają siedzibę w Singapurze podlegają dochodowemu podatkowy, gdy działają jako firma, która handluje kryptowalutami lub też jeśli akceptują kryptowalutowe płatności. – Sprawdź również: TOP 5 instytucjonalnych inwestorów w Bitcoina

Sprawdź również:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Bitcoin UP Czy Warto? Opinie

Next Post

Wieloryb Bitcoina sprzedał 1500 BTC przy kursie 54,3 tysięcy $

Related Posts