Jakie są prognozy kursów BTC grudzień 2020?

Odbywająca się 24 listopada sesja pokazała, że Bitcoin osiągnął najlepszą wartość w roku 2020. Suma przekroczyła 19 000 USD, a wyniosła dokładnie 19 394 USD za monetę. W tym momencie kurs waha się w granicach 19 006 USD, więc jakie wnioski można wyciągnąć z minionej sesji?

Wykresy BTC i aktualna sytuacja

Sesja pokazała wzrost wartości Bitcoina o 159 USD, czyli o około 1 procent. Aktualnie wartość waha się w granicach 19 394 USD. Przez dobę waluta straciła około 2 procent, lecz w skali tygodnia zyskała o wiele więcej, bo aż 10 procent.

Ostrzeżenia Token Metrics

Część analityków i inwestorów wróży kolejne sukcesy Bitcoinowi, lecz nie brakuje również osób, które spodziewają się nagłego upadku kryptowaluty. Dyrektor generalny Token Metrics, Ian Balina, uważa, że zgodnie z prognozami Bitcoin może spaść nawet do 14 000 USD. Mimo ciągłego rozwoju, który wydaje się być niezagrożony w najbliższym czasie, trzeba być ostrożnym jeśli chodzi o tę kryptowalutę.

Wyrażając swoją opinię na temat kolejnych lat, wróży jednak, że wartość Bitcoina może wzrosnąć nawet do 45 000 USD. Argumentuje to między innymi wzrostem cen walut cyfrowych centralnego banku.

Sprawdź również: Prognozy Shiba Inu na 2021 i 2022 rok. 

Czy jest możliwa wartość 100 000 USD za Bitcoina?

Dyrektor generalny giełdy OKCoin, Hong Fang, sądzi, że nie można wykluczać takiej perspektywy. Swoją tezę argumentuje wartością gospodarstw domowych w USA. Część z nich może znaleźć się na rynku BTC jako inwestycja. Ich wartość jest na tyle wysoka, że wpłynie to automatycznie na wartość Bitcoina.

Według Fanga dzielenie popytu przez maksymalny podaż pozwoli na wynik od 56 000 USD do nawet 112 000 USD. Jak się okazuje, to wcale nie jest odległa czasowo wizja, gdyż patrząc na obecne trendy makroekonomiczne może to nastąpić już w przyszłym roku, czyli w 2021.

CEO OKCoin sądzi także, że 1-2 procent globalnej alokacji jest w stanie podnieść wartość Bitcoina nawet do granic od 228 000 USD do 456 000 USD. Ta wizja jest już jednak według Fanga niemożliwa do uzyskania w najbliższym roku, lecz nadchodząca dekada może pozwolić na uzyskanie takiego wyniku.

Sprawdź również:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

TOP 5 instytucjonalnych inwestorów w Bitcoina

Next Post

Dyrektor generalny PayPal o swoim podejściu do Bitcoina