Jak zarabiać na wymianie Bitcoin? - KryptoPay

Jak zarabiać na wymianie Bitcoin?

Kryptowaluty są znane z bardzo dużych wahań kursów. Każdy chce zarobić dodatkowe pieniądze, tym bardziej że kupienie Bitcoina po jego wprowadzeniu było najlepszym rozwiązaniem. Obecnie kupowanie nowych kryptowalut może oznaczać szybki wzrost ich wartości ale prawdopodobnie nie będzie on już tak duży, jak miało to miejsce w przypadku Bitcoina.

Dla osób początkujących, które zaczynają dopiero zabawę z tymi środkami płatniczymi został stworzony ten poradnik, gdzie poniżej znajdą się odpowiedzi na najtrudniejsze i najbardziej nurtujące pytania.

Czy jest możliwość aby zarobić na wymienianie Bitcoin na złotówki?

To pytanie należy rozpatrywać w przypadku dwóch sytuacji.

1. Gdy ktoś kupuje Bitcoin, a następnie chce go wymienić, gdy kurs ulegnie zmianie

Oczywiście istnieje możliwość zarobienia, ponieważ kursy są podatne na wiele czynników. Wprowadzane do sieci fake newsy, z pewnością bardzo mocno oddziaływują na kursy kryptowalut i ich cena może wzrosnąć nawet o 10-15%.

Wszystko zależy głównie od tego, ile pieniędzy zostanie zainwestowane początkowo. Osoby z dużym budżetem mogą zarobić więcej w krótkim czasie. Warto na początku prześledzić historię zmiany kursów, a także zobaczyć co dzieje się z nimi obecnie, ponieważ jak wiadomo coraz więcej Bitcoinów jest wykopanych, a ich ilość jest ograniczona.

2. Gdy ktoś zakłada kantor i pobiera prowizję

Jest to druga możliwość, ponieważ bardzo dużo osób inwestuje w kryptowaluty, a co za tym idzie chcą oni je prędzej czy później wymienić na swoją walutę. W takim przypadku powstało bardzo dużo miejsc, gdzie można to zrobić. Stworzenie kolejnej wiąże się oczywiście z ryzykiem ale może również pozwolić zarobić dodatkowe pieniądze.

Polecamy: Bitcoin Millionaire OPINIE 

Na co najlepiej wymienić kryptowalute Bitcoin?

Została ona tak rozpowszechniona, że tak naprawdę można ją wymienić praktycznie na wszystko. Oficjalnie nie została ona uznana za pieniądz elektroniczny ale można nią płacić na zasadzie barterowej. Wszystko zależy od sprzedającego czy zgodzi się na taką płatność. Bitcoin najlepiej wymieniać na inne kryptowaluty, które mają aktualnie wzrost swojej wartości. Można również wymienić go na złotówki.

Sprawdź również: Kiedy kupić bitcoina?

Na jakich platformach wymieniać Bitcoin na złotówki

Najbardziej znane platformy to bitbay.net i bitmarket.pl. Są to zaufane strony, z których korzystają setki tysięcy osób. W internecie można znaleźć również kantory, które oferują wymianę Bitcoin.

Jest bardzo wiele miejsc, gdzie można je wymienić, ponieważ jeśli interesuje kogoś wymiana stacjonarna to również istnieje taka możliwość. W Warszawie jest bankomat bitcoin, gdzie można go wypłacić, a następnie udać się do kantora. Zdecydowanie lepiej korzystać z platform, które mają dobrą opinię, ponieważ zdarzają się czasami oszustwa związane z kryptowalutami.

Czytaj więcej: Lista kraników Bitcoin

Czy można zarabiać na wymianie Bitcoin bez prowizji?

Niestety ale wszystkie platformy, a także kantory pobierają prowizje. Jest to związane z utrzymaniem danej strony internetowej, a także opłaceniem pracowników. Pobieranie prowizji stało się czymś naturalnym i aktualnie nie wszyscy zwracają na nią uwagę. Po prostu ona występuje i należy się z tym pogodzić.

Z drugiej strony sprzedający traci na wartości. Prowizje są zazwyczaj ustalane procentowo w porównaniu do wartości wymiany. Zdarzają się kantory lub strony internetowe, które oferują wymianę Bitcoin bez prowizji, jednak bardzo szybko okazuje się, że takie miejsce było oszustwem, a nowa firma upada. Prowizja musi być pobierania, tak jak było to napisane wyżej ze względów finansowych firmy, ponieważ musi ona opłacić strony internetowe, platformy, a także pracowników.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Bitcoin a Ethereum – Sprawdź różnice

Next Post

Kryptowaluty Prawo w Polsce. Podatek, Regulacje Vat

Related Posts