Google zainwestowało w blockchain i kryptowaluty 1,5 miliarda dolarów!

Google zainwestowało w blockchain i kryptowaluty 1,5 miliarda dolarów!

Macierzysta firma giganta internetowe Google Alphabet – w porównaniu z inną jakąkolwiek notowaną publicznie spółką przeznaczyła możliwie najwięcej kapitału na sam rozwój branży blockchain. Zainwestowano w nią 1,5 miliarda dolarów przez okres od września ubiegłego roku do czerwca bieżącego roku. Tak wynika z opublikowanego raportu.

Google na inwestycje w blockchain inwestuje więcej i to trzykrotnie niż w roku ubiegłym

We wpisie na blogu, który został opublikowany przez Blockdata w dniu 17 sierpnia, Google prezentuje się jako inwestor z kieszeniami najgłębszymi w porównani do czterdziestu innych korporacji, które inwestują w blockchain oraz kryptowalutowe firmy w tymże okresie.

Firma już zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w przestrzeń, jednocześnie koncentrują się na dokładnie czterech firmach blockchain, w tym platformie do przechowywania cyfrowych aktywów Fireblocks, firmie o nazwie Dapper Labs, która zajmuje się grami Web3, infrastrukturalnym narzędziu Bitcoin Voltage oraz także firmie capital venture Digital Currency Group.

Jest to bardzo duży kontrast z rokiem ubiegłym, w którym Google zdywersyfikował swoje o wiele mniejsze finansowe wyniki o wartości 601,4 miliona dolarów na siedemnaście firm, które były oparte na blockchainie. Zwiększone inwestycje Google w tę branżę pokrywają się z decyzjami czterdziestu innych giełdowych spółek.

Inni inwestorzy

Inni spośród wielkich inwestorów korporacyjnych to firma, która zajmuje się zarządzaniem aktywami BlackRock, która to zainwestowała 1,17 miliardów dolarów, Stanley Morgan inwestujący 1,11 miliarda dolarów oraz elektroniczna firma Samsung, której inwestycje łącznie wyniosły 979,2 milionów dolarów.

Bardzo podobnie jak Google, BlackRock oraz Morgan Stanley przyjęły podejście bardziej skoncentrowane, inwestując w okresie tym zaledwie dwie do maksymalnie trzech firm. Na pewno Samsung był zdecydowanie aktywnym najbardziej inwestorem, który to zainwestował w trzynaście różnych podmiotów.

Ze wszelkich danych wynika także, że firmy, które oferują pewną formę rozwiązań w typie non-fungible token były inwestycjami możliwie najpopularniejszymi.

Czas pokaże co przyniosą kolejne lata. Czy branża ta będzie się rozwijała jeszcze bardziej? Wszystko na to wskazuje. Na pewno ze wsparciem tak dużych i cieszących się popularnością firm jest to bardzo możliwe. Można nawet powiedzieć, że jest to dosłownie wszystko na wyciągnięcie ręki. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Post

Bitcoin zwyżkuje i cały rynek kryptowalut na zielono w sierpniu 2022

Next Post

Rafał Zaorski podjął decyzję o zamknięciu longa na ETH (Ethereum)

Related Posts