Dyrektor generalny PayPal o swoim podejściu do Bitcoina

Ostatnie kilka miesięcy a nawet lat to czas ogromnej popularności najstarszej kryptowaluty świata, którą jest Bitcoin. Niektórzy zaczęli nawet nazywać go cyfrową wersją złota.

Są również osoby takie jak Dan Schulman pełniący funkcję dyrektora generalnego PayPala. Jego zdaniem Bitcoin nie jest wyłącznie aktywem przynoszącym wartość w czasie a nawet jest przekonany, że po wzmocnieniu i umocnieniu tej kryptowaluty będziemy mogli płacić nią za codzienne zakupy w sklepach!

Bitcoin nowym pieniądzem

W trakcie jednego z ostatnich wywiadów udzielonych CNBC Schulman zdradził swoje podejście do Bitcoina.  Jego zdaniem jest to kryptowaluta wyjątkowa, która nie jest jedynie magazynem wartości a pełnoprawnym rodzajem pieniądza.

W wypowiedzi swojej dodał również, że jest przekonany, że w chwili gdy ta kryptowaluta odpowiednio się umocni a jej cena ustabilizuje wszyscy zaczniemy z niej korzystać w życiu codziennym.

W wywiadzie nie zabrakło również odniesienia do usług kryptowalutowych świadczonych przez PayPal. Niedawne ogłoszenie korporacji o tym, że użytkownicy mieszkający na terytorium Stanów Zjednoczonych będą mieli możliwość handlu oraz płacenia kryptowalutami.

Co ciekawe transakcje te nie będą odbiegać od tych z wykorzystaniem kryptowalutowych kart debetowych, ponieważ przy każdym użyciu tej cyfrowej waluty PayPal przekonwertuje ją po prostu w walutę standardową, czyli fiducjarną.

Masowe zakupy Bitcoina przez PayPal

Ciekawą informacją jest również fakt, że w chwili udostępnienia informacji o możliwości płacenia Bitcoinem PayPal zaczął intensywnie skupować tę kryptowalutę. Z szacunków wynika, że są to zakupy osiągające nawet ilość 70% wszystkich nowych Bitcoinów pojawiających się na rynku.

Działąnia te wywarły oczywiście spory wpływ na giełdę i kurs BTC. Analitycy z Pantera Capital ustalili, że takie zakupy PayPala przyczyniły się do sporego zmniejszenia podaży Bitcoina na rynku i zwiększenie jego ceny. Aktualnie wynosi ona ponad 19 tys USD za jednego BTC.

Sprawdź również:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Jakie są prognozy kursów BTC grudzień 2020?

Next Post

PayPal i plan dotyczący kryptowalut na rok 2021