Bitcoin zwyżkuje i cały rynek kryptowalut na zielono w sierpniu 2022

Bitcoin zwyżkuje i cały rynek kryptowalut na zielono w sierpniu 2022

Bitcoin wraz z większością pozostałych kryptowalut tydzień rozpoczął od wzrostów. Na rynku zrobiło się zielono, a kurs króla kryptowalut walczył nawet o przekroczenie granicy 24 500 USD. Jednocześnie drugi pod względem popularności Ether, a także BNB podobnie obrały kierunek na wzrost. We wtorek natomiast o godzinie 10:50 kurs BTC oscyluje na granicy zamknięcia z poniedziałku i jest poniżej 24 000 dolarów.

Od poniedziałku byki w natarciu?

Pierwsza dziesiątka kryptowalut wraz z nowym tygodniem sierpnia nowy tydzień rozpoczęła od wzrostów. Bitcoin próbował przełamywać granicę 24 500 tysięcy dolarów i momentami kosztował ponad 24 000 dolarów, co jest wynikiem niespotykanym od 14 czerwca 2022 roku. Jeden BTC kosztujący w granicach 24 200 USD, oznaczał wzrost kursu tej cyfrowej waluty o ok. 4,5% w odniesieniu do doby, a ok. 4,9% w odniesieniu do całego tygodnia. Jeżeli chodzi natomiast o Ether, to ten odbił jeszcze mocniej , przy przykładowej cenie poniedziałkowej na poziomie 1805 USD o 5,6% w porównaniu do niedzieli a aż ok.9,2% w odniesieniu do całego tygodnia.

Sprawdź również: Bitcoin Smarter – Opinie

Kolejny z wymienionych w leadzie, czyli BNB, a więc coin giełdy Binance, kosztował również najwyżej od dwóch miesięcy. Dziś jego cena wynosi 323.88 USD, ale kosztował 332 USD, co w odniesieniu do tygodnia daje wzrost aż o ponad 17%. Wzrost uzyskała w ciągu doby również całkowita kapitalizacja rynkowa aktywów cyfrowych, która podniosła swoją wartość o ponad 40 miliardów dolarów, zyskując kapitalizację na poziomie 1,1 bln USD.

Bitcoin podnosił kurs nad granicę 24 tysięcy dolarów

W zeszłym tygodniu bitcoin probował przebijać granicę 24 500 dolarów, ale nie zdołał. Następnie poruszał się znacznie niżej, bo pmiędzy 22 a 23 tysiące dolarów. Ponadto dosyć nisko prezentował się w weekend sam wolumen pierwszej kryptowaluty, a cały rynek wykazywał się spokojem, a nawet pewną stagnacją. Jednakże na rynku azjatyckim od rana po weekendzie zastój się skończył, kurs BTC podniósł się o ok. tysiąc dolarów i przebił granicę 24 000. Kapitalizacja rynkowa w tamtym momencie przekroczyła poziom 450 miliardów dolarów. Ponadto bitcoin zaczął odzyskiwać część utraconego rynku i jego dominacja wzrosła do poziomu ok.. 41%.

Warto wiedzieć również: Bitcoin UP Opinie

Oczywiście kurs kryptowaluty bitcoin oraz innych altcoinów jest płynny i warto być z tym na bieżąco. Na stronie bitcoin.pl zawsze można sprawdzić bieżący kurs BTC i pozostałych walut cyfrowych, a zakup tych aktywów może być dokonywany m.in. przez internetowy kantor kryptowalut Bitcain.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Post

Liczba bitomatów na świecie przekroczyła 39 tysięcy

Next Post

Google zainwestowało w blockchain i kryptowaluty 1,5 miliarda dolarów!

Related Posts